Sağlık

Dr. Ece Aynur Onur, İklim Krizi Hakkında Uyarılarda Bulundu!

Ece Aynur Onur, İklim Krizi Hakkında Uyarılarda Bulundu!

Sosyal medya profili üzerinden yayınladığı video konuşulan  Dr. Ece Aynur Onur, yaptığı paylaşımda, “Topraklarınızı terk etmeyin” çağrısında bulundu.

Dr Onur 2006’da ODTÜ Uluslararası İlişkiler Bölümü’nden mezun olmuş ve bunu takiben 2 yıl sonra Fulbright Bursu’nu kazanıp Indiana Üniversitesi’nde askeri antropoloji alanında yüksek lisans ve doktorasını tamamlamıştı. 2019 yılında, dedesinin vefatı sebebi ile geldiği Türkiye’de hayatını değiştirecek bir karara vardı. Amerika’daki macerasını ve kariyerini sonlandırıp dedesinden miras kalan topraklarda susuz tarıma başlayan Dr. Ece Aynur Onur, bu tarım yöntemi ile lavanta, ada çayı, kekik, biberiye ve papatya yetiştirmeyi başardı.

 

Ece Aynur Onur: "Ben En Ön Cephede Savaşıyorum"

 

Ece Aynur Onur: “Ben En Ön Cephede Savaşıyorum”

Yayınladığı videoda kendisinin bol ödüllü bir askeri antropolog olduğunu dile getiren Onur, “ Bir savaş uzmanıyım. Ordu uzmanıyım. Bu yüzyılın susuzluk ve gıda savaşlarına sahne olacağını öngördüğüm için Türkiye’ye, memleketime Burdur’a döndüm. Hayatımda ilk defa arpa ektim, çiftçilik yapmaya başladım. Size diyeceğim o ki; ben en ön cephede savaşıyorum, gelin bana katılın. Topraklarınızı terk etmeyin. Ülke olarak başımızın çaresine bakmayı öğrenmek zorundayız. Topraklarınızı terk etmeyin! Köylüyseniz, bununla gurur duyun! Şehirlere göç etmeyin! Türk vatandaşı olmaktan gurur duyun! Ülkenizi terk etmeyin! Terk etmeyin!” dedi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Başakşehir Çam ve Sakura Şehir Hastanesi’ni Su Bastı !

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu