Genel

Memur-Sen İl Başkanı Yılmaz, Toplu Sözleşme Teklifini Değerlendirdi

Memur-Sen İl Başkanı Yılmaz, Teklifi Değerlendirdi

Memur-Sen İzmir İl Başkanı Gençer Yılmaz, görüşmeleri devam eden toplu sözleşmeler ile ilgili açıklamalarda bulundu. Yılmaz, kamu işveren heyeti tarafından açıklanan zam teklifinin kabul edilemez olduğunu vurguladı.

Yaklaşık 4 milyon memur ile 2, 5 milyon memur emeklisinin 2024-2025 yıllarını kapsayan toplu sözleşme görüşmelerinde Kamu işvereninin sunduğu ilk teklif açıklandı. Konu ile ilgili olarak açıklama yapan Memur-Sen İzmir İl Başkanı Gençer Yılmaz, Kamu işveren heyetinin zam teklifini kabul edilemez olduğunu belirterek, zaman kaybedilmeden yeni bir teklifte bulunulması gerektiğini söyledi. Yılmaz, “Verilen teklif Merkez Bankası’nın 2024 yılı % 33’lük enflasyon hedefinin dahi altında kalmıştır. Umuyoruz ki kamu işveren heyeti zaman kaybetmeden gerçekçi bir talep ile masaya gelir. Memur-Sen genel merkezimizin açıklamaları kamu işveren heyeti tarafından dikkate alınmalıdır. Memuru üzen; beklenmeyen ve istenmeyen teklif bir an önce revize edilmelidir” dedi.

 

Kamu Mühendisleri Unutulmadı

Kamu Mühendisleri Unutulmadı

Kamu Mühendisleri Derneği’nin İzmir de yapmış oldukları basın açıklamasına da değinen Gençer Yılmaz, mühendislerin taleplerinin haklı talepler olduğunu, Memur-Sen olarak bu taleplerin gerçekleşmesi için gereken desteği verdiklerini ifade etti. Bu toplu sözleşmede kamu mühendislerinin maaş ve özlük haklarına yönelik ilk defa somut adım atıldığını belirten Yılmaz, 2024-2025 dönemi toplu sözleşme görüşmeleri için yayınlanan metin içerisinde mühendislerin taleplerinin de yer aldığını sözlerine ekledi.

 

Memur-Sen İzmir İl Başkanı Gençer Yılmaz: “Sağlık Çalışanları Rahat Bir Nefes Alsın”

Memur-Sen İzmir İl Başkanı Gençer Yılmaz: “Sağlık Çalışanları Rahat Bir Nefes Alsın”

Açıklamasında; sağlık çalışanlarına yönelik taleplere de değinen Yılmaz, sağlık çalışanları adına bu dönem yapılacak olan toplu sözleşmeden umutlu olduklarını vurguladı. Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamaları ile taleplerinin ne kadar haklı olduğunun bir kez daha görüldüğünü belirten Memur-Sen İl Başkanı Yılmaz, “Sağlık-Sen Genel Merkezimizin yürüttüğü çalışmalar bu anlamda çok değerlidir.  Umarım bu çalışmalar çok kısa bir zaman içerisinde meyvelerini verecektir. Sağlık çalışanlarına bir nebze de olsa nefes aldıracaktır. Sağlık çalışanları her zaman olduğu gibi gerek pandemide gerekse 6 Şubat depremleri sonrası fedakarca görev yapmış ve üzerine düşen sorumluluğu fazlasıyla yerine getirmiştir. Fedakarlık sırası bu toplu sözleşme döneminde muhataplarımızdadır.  Sağlık sektöründe her branşın kendine özgü sorunları var. Bu dönem masaya uzun bir liste ile gidildi. Sağlık çalışanları adına tüm bu kazanımları sağlayana kadar çalışmaya devam edeceğiz” diye konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Öğretmenlerin Tayin Talepleri Karşılanmalı

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu