Genel

En Düşük Memur Maaşı 22 Bin TL’dir Nokta !

En Düşük Memur Maaşı 22 bin TL’dir. Aksi Düşünülemez! Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Geylan, memur maaş zamları hakkında açıklama yaptı.  

En Düşük Memur Maaşı 22 bin TL’dir. Aksi Düşünülemez! Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Geylan, memur maaş zamları hakkında açıklama yaptı.

En Düşük Memur Ücreti Net 22 Bin TL Olacak

Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı Talip Geylan, son zamanlara kamuoyunda çok tartışılan Temmuz maaş artışları üzerinden yapılan tartışmaları gereksiz bulduğunu söyleyerek, “Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Temmuzda en düşük memur ücreti net 22.000 TL olacak” sözü yeni bir tartışmaya mahal veremez!” diye konuştu

En Düşük Memur Maaşı 35 Bin TL Olmalı

Büro-İş Sendikası Genel Başkanı Alay Hamzaçebi, en düşük memur maaşının 35 bin TL olması gerektiğini savunurken, Türk Eğitim Sen Genel Başkanı Geylan ise, en düşük memur maaşının Temmuz’da 22 bin TL olması gerektiğini söyledi. Genel Başkan Ceylan, sözlerini şöyle sürdürdü. “TÜİK’in açıkladığı Mayıs ayı enflasyonunun % 0,04 artış göstermesi üzerine, Temmuz maaş artışları üzerinden yapılan tartışmaları gereksiz buluyorum. Cumhurbaşkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın “Temmuzda en düşük memur ücreti net 22.000 TL olacak” sözü yeni bir tartışmaya mahal veremez! En düşük memur maaşını 22 bin TL’ye çıkaracak oransal artış, tüm maaş kademelerine aynı şekilde yansıtılarak, Temmuz artışları belirlenmelidir. Aksi bir tasarruf, Devletin sözünü ayağa düşürmektir ki, buna da kimsenin hakkı yoktur!” şeklinde konuştu. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

  Filenin Sultanları’ndan 5 İsim Avrupa Şampiyonası Rüya Takımı’na Seçildi

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu