Eğitim Nöbetindeki Özel Sektör Öğretmenleri, Bakan Tekin İle Görüştü

Eğitim Nöbetindeki Özel Sektör Öğretmenleri, Bakan Tekin İle Görüştü

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, dün akşam Mogan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde düzenlenen eğitim paydaşları daveti sonrasında Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin ile bir araya geldi. Otel önünde bekleyen sendika merkez yürütme kurulu üyeleri, Bakan Tekin ve bakanlık heyeti ile uzun süren bir toplantı gerçekleştirdiğini açıkladı.

Özel Sektör Öğretmenleri taban maaş talebini Bakan Tekin’e iletti

Görüşmede, sendikanın taban maaş konusundaki talepleri ve bu taleplerin önemine dair biriken öneriler Bakan Tekin’e iletildi. Sendika, taban maaşın zorunluluk olduğunu vurgulayarak, bu konuda yetkililer ve patron dernekleri ile daha önce yapılan görüşmelerde elde edilen bilgileri aktardı.

Sendika, X Platformu’ndan yaptığı açıklamada, görüşmenin olumlu geçtiğini ve taleplere yönelik olumsuz bir yaklaşımın olmadığını belirtti. Ayrıca, taban maaşın hayata geçirilmesi için alternatif yöntemlerin de toplantıda ele alındığı ifade edildi.

Yarın Bakan Yardımcısı ile görüşme yapılacak

Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası, 26 Haziran Çarşamba günü (yarın) Bakan Yardımcısı Kemal Şamlıoğlu ile MYK heyetinin daha detaylı bir görüşme yapacağını duyurdu. Sendika, ayrıntılara ilişkin açıklamaları en kısa sürede meslektaşları ve kamuoyu ile paylaşacaklarını belirtti. Sendika açıklamasında, “Çözüm odaklı ve kararlıyız. Mesleğin onuru için asgari ücret düzenine son vereceğiz! Yaşasın öğretmen dayanışmamız! Yaşasın eğitim mücadelemiz!” ifadelerine yer verdi. (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu