Bakan Tekin’den Özel Sektör Öğretmenlerine “Daha Kaç Kez Görüşeceğiz” Çıkışı!

Bakan Tekin’den Özel Sektör Öğretmenlerine “Daha Kaç Kez Görüşeceğiz” Çıkışı!

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin’in geçtiğimiz günlerde Gölbaşı Mogan MTAL Uygulama Oteli’nde düzenlenen toplantı çıkışında Eğitim Nöbeti’nde olan Özel Sektör Öğretmenleri Sendikası üyesi öğretmenlerle  görüşmesi gündem olmuştu. Görüşmenin ardından sular durulmadı.

Bakan Tekin’in kısa görüşme ile ilgili basın mensuplarının sorusuna verdiği “Daha kaç kez görüşeceğiz. Sanki onları bekletiyormuşuz gibi bir algı yaratıyorlar. Bu da yanlış. Bizim zaten devam eden bir toplantımız vardı, kendileri randevusuz geldiler. Daha önce de görüştük. Toplamda 8-10 defa görüştük. Kamuoyuna ‘görüşmüyorlar’ diye lanse edilmesinden rahatsızım. Daha ne kadar görüşeceğiz?” açıklamaları tepki topladı.

Özel Sektör Öğretmenleri Çıkışı

Bakan Tekin, özel sektör öğretmenlerinin taban maaş talebiyle ilgili gerekli adımları attıklarını belirterek, “Biz kendileriyle görüşüyoruz. Sosyal medya üzerinden tartışmaya gerek yok. Problemleri çözmek için her iki tarafla da oturup müzakereleri yapıyoruz. Sorunlarını çözeceğiz” ifadelerini kullandı.  (BSHA – Bilim ve Sağlık Haber Ajansı)

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu